5 způsobů, jak si přivydělat při práci. Začít můžete hned zítra

22.9.2016   |   KATEGORIE: ZUNO generace

Nemusíte měnit zaměstnání ani pracovat nekonečné přesčasy. Využijte, co máte, a zpeněžte to.

Celá ekonomika je postavená na jedné věci – výměně zboží a služeb. Kdo má něco, co jiný nemá, může to prodat. A ten, komu to chybí, je ochotný zaplatit. To platí i o vašem denním zaměstnání – prodáváte svůj čas a schopnosti, které kupuje váš zaměstnavatel. Tam to však zdaleka nemusí skončit.

 

 

1. Uber – prodávejte své řidičské dovednosti

Mobilní aplikace Uber dělá taxikáře z obyčejných lidí. Jednoduše se zaregistrujte, splňte pár jednoduchých podmínek a můžete začít vydělávat. Stačí vám auto a řidičský průkaz. Žádná povinná pracovní doba – jezdíte, kdy se vám to hodí. V Česku zatím funguje jen v Praze, ale hodně Uber řidičů je i ze širokého okolí, protože se to prý vyplatí.

2. AirBnB – pronajímejte byt, pokoj nebo gauč

S touto službou můžete nabídnout turistům z celého světa váš nevyužívaný prostor. Nemusíte hned vlastnit haciendu, nabízet můžete i samostatný pokoj nebo jen postel. Super na AirBnB je to, že není jen pro velká města. Pronajímat můžete i svůj srub v horách, hausbót na řece nebo iglú. Vážně.

3. Fler.cz – prodávejte svůj talent

Šijete doma šaty? Vyrábíte handmade šperky? Keramiku? Cokoliv krásné můžete prodat na Fleru. Je to portál pro všechny kreativní duše. Najdete na něm doopravdy ledacos – od dětského oblečení přes zlato až po kosmetiku.

4. Prodejte svoje staré haraburdí

Pro jednoho odpad, pro druhého poklad. Každý z nás má doma hromadu věcí, které už nepoužívá. Uvolněte si místo ve sklepě a vydělejte na tom! Důkladně si ukliďte domácnost a věci, které jste nepoužili víc než rok, dejte stranou. Vzdát se jich je někdy těžké, ale vyplatí se to. Existuje množství stránek s bazary a burzami, na kterých je můžete nabídnout. Mezi nejznámější patří mimibazar.cz nebo bazos.cz. Můžete si tak vydělat například na novou telku nebo gauč :)

5. Prodejte svůj volný čas a svoje dovednosti

Takzvané mikrojoby jsou práce, kterými se lidé neživí, ale v malém se jim věnují. Na portálu naucmese.cz můžete prodávat svoje zručnosti a znalosti! Umíte vyšívat, vařit nebo fotografovat? Naučte to někoho a nechte si za to zaplatit.

 

Komentáře